Wolontariat

DSC01125Szkolenie Republiki Gospel dla wolontariuszy

Warszawa, 6-7/12/2014

To szkolenie dla wszystkich, którzy:

  • są związani ze środowiskiem gospel w Polsce,
  • chcą uczestniczyć w warsztatach gospel w różnych miejscowościach w Polsce,
  • chętnie włączą się jako wolontariusze w realizację warsztatów, pomagając w roli tłumacza, fotografa lub dyrektora scenyalbo
  • chcą dowiedziec się więcej o procesach zachodzących wgrupach i rolach grupowych.

Program szkolenia

Szkolenie będzie skonstruowane z 4 bloków tematycznych. Dwa z nich będą realizowane równolegle w sobotę (tłumaczenie / fotografia), a dwa w niedzielę (dyrektor sceny / dynamika grupy).

Każdy uczestnik szkolenia może wybrać interesujące go tematy – jeden w sobotę i jeden w niedzielę. Można też zdecydować się na udział tylko w jednym dniu szkolenia.

Tłumaczenie podczas warsztatów gospel, podobnie jak tłumaczenie tekstów utworów, które na takich warsztatach są śpiewane, wymaga czegoś więcej niż tylko znajomości języka angielskiego. Muzyka gospel czerpie nie z jednej, ale kilku kultur i kontekstów, których zrozumienie jest kluczowe dla przełożenia jej treści na język polski i osadzenia jej w polskiej świadomości. Podczas warsztatów dla tłumaczy doświadczone instruktorki przedstawią szeroki zakres wiedzy i umiejętności niezbędnych każdemu, kto jako tłumacz w kompetentny sposób chce wspierać wszelkie inicjatywy związane z muzyką gospel.

Warsztat fotograficzny skierowany jest do pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Będziemy uczyć się w jaki sposób zrobić reportaż z wydarzeń kulturalnych, z myślą o koncertach i warsztatach gospel. Wspólnie zastanowimy się na co należy zwrócić szczególną uwagę – zarówno od strony technicznej, jak i myśląc o postawie i zachowaniu fotografa. Porozmawiamy o dotychczasowych doświadczeniach i efektach Waszej pracy. Będziemy oceniać, pytać, robić zdjęcia, a także pracować nad obróbką fotograficzną. Chcemy pokazać Wam ważność jaką niesie ze sobą pamięć utrwalona na fotografii, która jest integralną częścią kreowanych przez nas wydarzeń. Chcemy Was inspirować, zachęcać i dawać skrzydła do samodzielnej pracy w roli fotografa.

Dyrektor sceny to jedna z kluczowych postaci w czasie każdego wydarzenia artystycznego. Dbanie o najdrobniesze szczegóły techniczne, umożliwianie komunikacji między pracującymi przy realizacji warsztatów i koncertu ekipami, troszczenie się o scenę i widownię – to zadania, bez których warsztaty i koncerty gospel nie mogłyby się obejść. W czasie szkolenia będzie można dowiedzieć się, o czym trzeba pamiętać, wymienić się swoimi doświadczeniami organizacyjnymi i przygotować do jak najlepszej pracy przy organizacji warsztatów i koncertów.

Dynamika grupy czyli co sprawia, że niektóre grupy osiągają założone cele, a inne nie są w stanie sprostać wyzwaniom? Jakie mechanizmy odpowiadają za konflikty w grupach? Jak przekuć konflikt w sukces? Jakie jest moje miejsce w grupie? W jakich zadaniach się sprawdzam, a jakich wolę unikać i dlaczego? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy na tym warsztacie. Zdobyte wiedza i umiejętności przydadzą się nie tylko przy okazji zaangażowania w różne warsztaty gospel, ale w każdej sytuacji, która wymagała będzie współdziałania w zespole: od rodzinnych zakupów, przez organizację weekendowego wypadu ze znajomymi, po pracę przy wielkich inicjatywach!

 

Organizacja i koszty

Dzięki dofinansowaniu projektu Republika Gospel ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich szkolenie jest nieodpłatne.

Uczestnicy nie ponoszą też kosztów zakwaterowania i wyżywienia w czasie szkolenia – zapewniamy: nocleg z soboty na niedzielę, obiad i kolację w sobotę, śniadanie, obiad i kolację w niedzielę, a także przerwy kawowe.

Jedyną inwestycją po stronie uczestników jest koszt dojazdu na miejsce szkolenia – w tym przypadku do Warszawy. Prosimy o taki wybór środków podróży, aby możliwe było uczestnictwo w całości szkolenia. W przypadku trudności ze znalezieniem połączenia, prosimy o jak najszybszy kontakt – postaramy się pomóc!

Szkolenie odbędzie się w salach Fundacji Poslkiego Państwa Podziemnego w centrum Warszawy – przy ul. Zielnej 39. Osobom, potrzebującym noclegu, podamy też po zgłoszeniu informacje o zarezerwowanym przez nas hostelu.

Szczegóły dotyczące szkolenia: Republika_szkolenie_wolontariusze

Formularz zgłoszeniowy: form_Republika_szkolenie_wolontariusze